Menu Zamknij

Spawalnictwo TIG MIG MAG MMA

Spawalnictwo TIG MIG MAG MMA

Nasza firma wykonuje profesjonalne usługi spawania stali czarnej, nierdzewnej, aluminium oraz stali kolorowych.  W naszej ofercie znajduje się spawanie metodami TIG, MIG, MAG oraz MMA.

Najbardziej rozpowszechnionymi metodami spawania są metody MIG i MAG. Różnica między jedną a drugą polega przede wszystkim na użyciu innego gazu osłonowego, który zabezpiecza jeziorko ciekłego metalu przed działaniem tlenu i azotu z powietrza. Metody MIG/MAG są bardzo wydajne pod względem czasu wykonania spoiny.

Metoda MIG – spawanie półautomatem spawalniczym np. aluminium. W procesie spawania MIG stosuje się szlachetne gazy osłonowe, takie jak argon i hel oraz ich mieszanki.

Metoda MAG – spawanie półautomatem spawalniczym takich materiałów jak   np. stal czarna. W procesach spawania metodą MAG jako gazy osłonowe stosuje się dwutlenek węgla lub mieszanki gazowe.

Metody MIG/MAG polegają na doprowadzeniu w sposób mechaniczny drutu litego lub proszkowego w miejsce złącza spawanego, gdzie następuje zwarcie i roztopienie drutu do postaci kropelek ciekłego metal, które nadtapiając krawędzie złącza spawanego i wypełniając je tworzą trwałe połączenie.

Metoda TIG –  spawanie wszystkich gatunków stali, stali kwasoodpornej, stali nierdzewnej oraz aluminium. Metoda TIG polega na dostarczeniu ciepła przy użyciu nietopliwej elektrody wolframowej. Źródłem ciepła w tym procesie jest łuk elektryczny, który wytwarza się między elektrodą wolframową a spawanym elementem. Jest to metoda najmniej wydajna spośród wszystkich metod spawania, ale jak każda ma swoje zalety, do których zaliczyć można m.in. możliwość wykonania precyzyjnych spoin (nawet w elementach, których grubość wynosi poniżej 1 mm) czy spawanie wszystkich gatunków stali oraz metali nieżelaznych

Metoda MMA (spawanie elektrodą otuloną) – temperatura powstała z łuku elektrycznego, jarzącego się między końcem elektrody otulonej a materiałem spawanym, stapia rdzeń tejże elektrody i brzegi łączonych elementów. Stopiony metal wypełnia rowek spawalniczy, tworząc trwałe połączenie w postaci spoiny. Otulina w elektrodzie pełni praktycznie taką samą funkcję co rdzeń w drucie proszkowym. Wykonanie spoiny przy użyciu elektrody otulonej jest rozciągnięte w czasie, co powoduje, że nie jest to metoda zbyt wydajna. Niewątpliwym plusem tej metody jest to że spawanie elektrodą otuloną nie wymaga stosowania gazu osłonowego, a tym samym korzystania z butli gazowych. Możliwa jest praca w wietrzną pogodę bez ryzyka na powstanie porowatości w spoinie.

Posiadamy wymagane przepisami uprawnienia i certyfikaty, cały czas podnosząc swoje kwalifikacje spawalnicze.